YAZ OKULU DERS İŞLEMLERİ

YAZ OKULU DERS İŞLEMLERİ

 

Aksaray Üniversitesi, Mühendislik fakültesi

YAZ OKULU DUYURUSU

Pandemiden dolayı sadece 2020/2021 Eğitim ve Öğretim yılı için geçerli olmak şartı ile Mühendislik Fakültesinde aşağıdaki plana göre “YAZ OKLU İŞLEMLERİ” yapılacaktır.   

1) Aksaray Üniversitesinde Yaz Okulu açılmayacak fakat isteyen Mühendislik Fakültesi öğrencileri Türkiye’deki tüm kamu üniversitelerinden bölümün uygun görmesi şartı ve Dekanlığının onayı ile ders alabilir.     

2) Yaz Okulunda en fazla 3 ders alınabilir.

3) Zorunlu şartlar altında dersler faklı üniversitelerden alınabilir.

4) Yaz okulu ile aynı zamanda yaz stajı yapılamaz.

5) Normal dönemlerde bir dersi almak için gerekli olan ön şartlar yaz okulu içinde geçerlidir.

6) Yaz okul döneminde ders alacak öğrencilerimiz, ekte verilen dilekçeyi eksiksiz olarak dolduracak ve bölümdeki öğrenci danışmanı olan öğretim elemanının kurumsal (@aksaray.edu.tr uzantılı) e-posta adresine gönderecektir.   

7) Yaz okulunda almak istediğiniz her bir dersin ders içeriğini dilekçenize eklemeniz gereklidir.  Ders içerikleri Öğrenci İşlerinden alındı ise imzalı ve mühürlü, eğer internetten alındı ise internet adresi tam olarak yazılmalıdır.

8) Öğrencinin almak istediği derslerin danışman tarafında uygun görülmesi durumunda, dilekçe danışman tarafından onayladıktan sonra bölüm kurul kararı alınması için bölüm başkanlığına teslim edecektir.

9) Öğrencinin almak istediği dersi veya dersleri değiştirmek istemesi durumunda, ders değişikliklerini (iptal edilen ve eklenen dersler) gösteren dilekçe ile yeniden müracaat etmesi gerekledir.

 

Aksaray Üniversitesi

Mühendislik Fakültesi Dekanlığı

 

 

 

Ek 1: Yaz Okulu Dönemi ders alma formu